top of page

Meme Ameliyatları

Meme Ameliyatları Nelerdir?

Meme Ameliyatları, meme boyutunu, şeklini veya görünümünü değiştirmeyi amaçlayan bir dizi plastik cerrahi prosedürüdür. Bu ameliyatlar, kozmetik iyileştirmeler, mastektomi sonrası meme rekonstrüksiyonu veya işlevsel sorunları ele alma gibi çeşitli nedenlerle gerçekleştirilebilir.

Meme operasyonları, bireyin özgüvenini, beden imajını ve genel yaşam kalitesini iyileştirebilir. Hedeflerinizi, endişelerinizi ve beklentilerinizi tartışmak için bir uzman plastik cerrahla danışmak önemlidir. Danışmalarla, durumunuza en uygun cerrahi yaklaşımı belirleyebilirsiniz.

Breast-Surgeries-1.jpg

Meme Ameliyatları Çeşitleri

Birden çok meme ameliyatı, memelerin boyutu, şekli veya görünümü ile ilgili belirli endişeleri veya hedefleri hedefler. Bazı yaygın meme cerrahisi türleri şunları içerir:

  1. Meme büyütme (augmentasyon mammoplasti): Bu prosedür, meme implantları veya yağ transferini içerir. Hastaların seçebileceği birkaç implant türü vardır. Bunlardan bazıları silikon jel ve salin dolu implantlardır.

  2. Kozmetik bir meme cerrahisi olarak, meme boyutunu arttırır, şekli iyileştirir ve genel simetriyi geliştirir. Meme büyütme genellikle kozmetik nedenlerle veya mastektomi sonrası meme rekonstrüksiyonunun bir parçası olarak yapılır.

  3. Meme küçültme (reduksiyon mammoplasti): Meme küçültme ameliyatı aşırı büyük meme boyutunu ve ağırlığını azaltmayı amaçlar. Fazla büyük, ağır memeler tarafından neden olan fiziksel rahatsızlığı azaltır ve memelerin vücuda oranını iyileştirir. Bu prosedür, büyük, ağır memeler tarafından neden olan sırt ağrısı, boyun ağrısı ve cilt tahrişine yönelik sorunları ele alabilir.

  4. Meme dikleştirme (mastopeksi): Meme dikleştirme prosedürü, sarkık memeleri yükseltmeyi ve yeniden şekillendirmeyi amaçlar. Fazla deriyi çıkarır ve çevreleyen meme dokusunu sıkılaştırır. Bu cerrahi, memelere daha genç, daha sıkı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olabilir. İnsanlar genellikle önemli kilo kaybı, hamilelik veya yaşlanmanın bir sonucu olarak bu tür bir cerrahi geçirmeyi tercih ederler.

  5. Her biri kendi benzersiz tekniklere, prosedürlere ve iyileşme süreçlerine sahip olan bu meme cerrahisi türleri ile ilgili olarak bir uzman plastik cerrahla danışmak önemlidir. Hedeflerinizi, endişelerinizi ve beklentilerinizi tartışmak ve durumunuza en uygun cerrahi yaklaşımı belirlemek için.

Breast-Surgeries-7 (1).jpg
Breast-Surgeries-5.jpg
bottom of page